Nullheitega sõidukite ostutoetus

Nullheitega sõidukite ostutoetus

Keskkonnainvesteeringute keskus toetab nullheitega sõidukite ostu.

Toetust antakse uute, nii müügilepinguga omandatud kui ka liisingulepinguga kasutusse võetud täiselektriliste (sh vesiniku kütuse elemendiga) sõiduautode ja väikekaubikute (M1 ja N1 kategooria) ning elektriliste kastirataste ostmiseks.

Sõiduk peab olema uus, alates 06.02.2023 ostetud ja kätte saadud ning auto puhul esmaselt Transpordiameti registris toetuse taotleja nimele registreeritud. Toetust saab küsida kahe kuu jooksul alates sõiduki oma valdusesse saamisest. Taotlusi sai hakata esitama alates 27.02.2023.

Nõuded autole

• Auto peab olema täiselektriline ehk ainult elektri jõul liikuv sõiduk. Hübriidautode jt fossiilkütuseid kasutavate autode ostmist ei toetata.

• Auto peab ostmise hetkel olema uus. Auto peab olema ostetud ja arvele võetud (esmane registreerimine) ja registreeritud peale toetuse andmise määruse jõustumist 06.02.2023 toetuse taotleja nimele (liisingu puhul vastutav kasutaja). Toetust saab taotleda kahe kuu jooksul peale sõiduki registreerimist.

• Auto maksimumkiirus peab olema suurem kui 60 km/h.

• Autol on vähemalt kaheaastane garantii või samaväärne läbisõidukilomeetrites väljendatud garantii.

• M1 kategooria sõiduki maksumus ei või olla suurem kui 60 000 eurot (käibemaksuta) ja N1 kategooria sõiduki maksumus ei või olla suurem kui 80 000 eurot (käibemaksuta). Vesinikusõidukil hinnapiiri pole.

• Auto peab olema ostetud nõuetele vastava müüja käest ning liisingu puhul peab liisinguandja vastama nõuetele. Toetus on 4000 eurot elektriautole NB! Eraisikutele mõeldud toetussummast 5000 eurot läheb maha tulumaks, seega on ka neile toetuse summa 4000 eurot.

• Liisingu abil soetatud auto toetus makstakse otse liisingfirmale. Liisingu esmane sissemakse peab olema minimaalselt 4000 eurot ja lepingu kestvus vähemalt 4 aastat.

*Toetuse taotluse saab esitada alates 27.02.2023 E-toetuse keskkonnas *Taotlus tuleb KIKile esitada kahe kuu jooksul pärast sõiduki ostmist ja registreerimist Transpordiametis. *Toetus makstakse välja, kui soetatud on määruse nõuetele vastav sõiduk ning toetuse saaja ja taotlus vastavad nõudele.

Loe lähemalt SIIT

Vaata Audi Q4 e-troni laoautde pakkumisi SIIT